Jak mieć domenę za darmo ?

Jak mieć domenę za darmo ?

Jak mieć domenę za darmo? - Poradnik

Jeśli masz własną firmę i posiadasz własną stronę internetową, to ten artykuł przeznaczony jest dla Ciebie. Jeśli planujesz mieć własną stronę www lub nawet jeśli dopiero przymierzasz się do zakupu domeny to także przeczytaj ten artykuł.

Własna domena to stosunkowo niewielki wydatek. Jeśli zarejestrujesz ją u operatora, który ma umiarkowany apetyt na Twoje pieniądze, to Twoje konto zostanie obciążone kwotą mniejszą niż 100 zł rocznie. Jest to faktycznie niewiele, choć zdarzają się operatorzy, którzy za utrzymanie domeny mogą zażądać od Ciebie kwoty dwukrotnie wyższej. Taka kwota także jest do przełknięcia. Mimo to niejeden właściciel małej lub większej firmy raz w roku wpada w irytację na widok faktury z informacją o przedłużeniu firmowej domeny. Irytacja może wzrosnąć, jeśli okaże się, że i tego samego operatora zaparkowanych jest kilka domen. Wielu przedsiębiorców kupuje domeny z myślą o ich późniejszym wykorzystaniu np. na potrzeby konkretnego projektu lub podczas wdrażania nowego produktu. 10 domen kupionych na promocji za 97 zł netto nie to nie problem. Jeśli jednak w kolejnym roku faktura jest kilkukrotnie wyższa, zaczynasz rozważać rezygnację z niepotrzebnych zakupów.

A jeśli okaże się, że możliwe jet mieć domenę lub domeny całkowicie za darmo?

Tak, to jest możliwe i w tym artykule zaprezentuję, jak to zrobić.

Wszyscy przechowujemy nasze domeny u operatorów, których wybraliśmy przy zakupie domeny. Niektórzy zdecydowali się na określonego operatora klikając w pierwszą pozycję w wyszukiwarce, inni sugerowali się ceną zakupu domeny (najczęściej tylko w pierwszym roku). Innym, wartym uwagi kryterium wyboru jest program partnerski, który może oferować nam operator. To właśnie dzięki skorzystaniu z możliwości jakie daje program partnerski możemy znacznie obniżyć koszty domeny (a często także usług hostingowych) a wręcz zredukować je do zera.

Zilustruję to konkretnym przykładem. Firma Seohost, z której usług korzystam posiada program partnerski. Posiadam tam 10 domen internetowych oraz jedno konto hostingowe. Program partnerski w Seohost oferuje mi 25% prowizję za polecenie konta hostingowego innemu użytkownikowi w pierwszym roku oraz stałą 15% prowizję za odnowienie usługi w kolejnych latach. Zatem raz polecony klient daje mi stały pasywny dochód w wysokości 15% wartości jego hostingu oraz 10% extra w pierwszym roku.

Seohost posiada umiarkowane ceny usług hostingowych, warto też zarejestrować tam domenę. A jeśli już masz tam domenę, koniecznie aktywuj swój link partnerski i prześlij go znajomym

Przy średniej cenie usług hostingowych, które wynoszą ok 100 zł netto Twój dochód z programu partnerskiego w drugim i każdym kolejnym roku wyniesie 15 zł. Wystarczy, że w ciągu jednego roku skutecznie polecisz cztery konta, a nie musisz martwić się o utrzymanie Twojej domeny. Fakturę za jej utrzymanie opłacisz ze środków zgromadzonych w Twoim wirtualnym portfelu.

Matematycznie wygląda to tak: 🙂

4×15 zł = 60 zł – Twój roczny przychód z programu partnerskiego, jeśli 4 osoby kupią tam usługi hostingowe posługując się Twoim linkiem partnerskim.

60 zł brutto – roczny koszt utrzymania domeny internetowej w Seohost z rozszerzeniem .pl w 2022 roku

Posłużyłem się przykładem firmy Seohost, jednak niemal wszyscy operatorzy domen posiadają własne programy partnerskie. Warto o tym wiedzieć i korzystać z nich minimalizując koszty prowadzenia firmy. Tym z Was, którym spodobał się ten artykuł polecam Seohost, gdyż poza programem partnerskim mają umiarkowane ceny domen i szybki hosting. Możecie sprawdzić ich ofertę klikając w mój link partnerski 🙂 https://seohost.pl/?ref=34385 A następnie koniecznie utwórzcie własny link i minimalizujcie koszty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.